Portal Eesti.pl działa już 18 lat!

1
818

Dziś portal Eesti.pl świętuje swoje 18. „urodziny”. Kolejna rocznica działania portalu to dobry moment na podsumowanie ostatniego roku i zaplanowanie działań na kolejne miesiące.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na stronach portalu ukazało się 35 nowych artykułów. 15 z nich to artykuły opublikowane w ramach projektu „Estończycy i estońska kultura w Polsce”, który zrealizowany został we współpracy z Fundacją Bałtycką i przy wsparciu SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Gorąco zachęcamy do poznania niezwykłych historii opisanych w ramach tego projektu, poniżej link do wszystkich artykułów.

Przeczytaj także:  Estończycy i Estońska kultura w Polsce – podsumowanie projektu

Miniony rok był kolejnym, w którym nasze treści cieszyły się rosnącą popularnością. Każdego miesiąca strony portalu odwiedzało średnio ponad pięć tysięcy czytelników – chociaż osób zainteresowanych Estonią w Polsce na pewno jest więcej, to biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia (główna waluta, za którą utrzymywany jest portal to czas wolny jego twórcy), wynik ten jest niezły.

Jeśli podsumować działalność od początku, czyli od 1 lutego 2003 roku, na liczniku jest już prawie 700 artykułów, które trafiły do ponad 900 tys. czytelników. 18 lat działalności to jednak nie tylko statystyki strony internetowej, ale także wszystko to, co powoduje, że Eesti.pl wykracza poza format platformy informacyjnej online. W ciągu tych niemal dwóch dekad pracy nad portalem zawarliśmy dziesiątki znajomości, odbyliśmy setki spotkań i wydarzeń, wielokrotnie publikowaliśmy i komentowaliśmy sprawy estońskie w polskich mediach, odpowiedzieliśmy na kilkanaście tysięcy maili. W otrzymanych wiadomościach dzieliliście się wspomnieniami, historiami rodzinnymi i przygodami w Estonii oraz pytaliście o najróżniejsze sprawy dotyczące kraju – komunikację, podróże, studia; przychodziły prośby o pomoc – w odnalezieniu rodziny lub dawnych znajomych, nawiązaniu kontaktów biznesowych i instytucjonalnych.

Co nowego w najbliższych miesiącach?

Plany na najbliższe miesiące obejmują przebudowę strony i naprawienie niektórych funkcjonalności. Zmiany te mają przede wszystkim ułatwić korzystanie ze strony i ze starszych treści, a także usprawnić proces tworzenia i publikowania nowych artykułów.

Chcemy także wypracować plan rozwoju treści – wyspecjalizować się w kilku tematach, które warte są uwagi i wzmacniają wzajemne polsko-estońskie poznanie i relacje, a przy tym nie są opisywane przez duże media – i zwiększyć liczbę publikowanych informacji i artykułów.

Efekt wspomnianego wcześniej projektu „Estończycy i estońska kultura w Polsce” w postaci 15 ciekawych historii przybliżonych przez autorów specjalizujących się w tematach, o których pisali oraz duże zainteresowanie ze strony czytelników, pokazuje, że zaproszenie nowych autorów wnosi ogromną wartość do portalu. Chcielibyśmy, aby w Eesti.pl regularnie ukazywały się artykuły autorów zewnętrznych, dlatego zachęcamy do wspierania naszego portalu w serwisie crowdfundingowym Patronite. Zgodnie z zasadą „ziarnko do ziarnka” liczymy, że dzięki drobnym, nieobciążającym prywatnych budżetów wpłatom, uda nam się wygospodarować środki na kilka nowych artykułów w miesiącu.

Cieszymy się, że poznajesz Estonię z nami!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj