Dołącz do nas!

Interesujesz się Estonią lub regionem? Masz lekkie pióro i chcesz zdobyć pierwsze doświadczenia dziennikarskie? Teraz możesz zdobyć nowe doświadczenia, a przy tym podzielić się swoją wiedzą i zdolnościami z tysiącami czytelników! Dołącz do redakcji Eesti.pl!

Kilka słów o serwisie

Serwis Estonia onLine – Eesti.pl działa w Internecie już od ponad 12 lat. Nie ulega wątpliwości, że strona jest unikatowym projektem. Eesti.pl to największe polskojęzyczne źródło informacji o Estonii. W serwisie znajdują się publikacje uznanych autorów, czy artykuły, które ukazywały się w poczytnych magazynach. Od kilku lat patronat nad serwisem sprawuje Ambasada Republiki Estonii w Polsce.

Serwis jest systematycznie rozwijany, a kolejnym krokiem w rozwoju serwisu była jego legalizacja. W lipcu serwis został wpisany do rejestru dzienników i czasopism oraz uzyskał symbol ISSN 2080-5705.

Codziennie na nasze strony trafia kilkuset czytelników. Nasi czytelnicy to podróżnicy, studenci, ale także autorzy książek i innych publikacji. Szukają najróżniejszych danych – od informacji ogólnych, poprzez praktyczne, ciekawostki, wskazówki, wspomnienia aż po wywiady. Tego wszystkiego szukają w działach dotyczących podróżowania, przyrody, historii, języka, kultury i wielu innych. Oprócz tekstu serwis publikuje także zdjęcia – w galerii i banku zdjęć. Przymierzamy się także do szerszego włączenia materiałów video w przekazywaniu wiedzy o Estonii.

Wierzymy, że nasi użytkownicy znajdują to czego szukają, wiemy jednak, że jest jeszcze wiele tematów, które nie zostały poruszone, które czekają na swoich autorów.

Co oferujemy, czego oczekujemy

Czasopismo to nie tylko teksty i zdjęcia, ale przede wszystkim ludzie, którzy za tym stoją. Chcielibyśmy stworzyć redakcję, która nie tylko byłaby grupą ludzi piszących i publikujących treści o określonej tematyce, ale która byłaby przede wszystkim zespołem,grupą przyjaciół.

Jesteś osobą kreatywną i otwartą na nowe doświadczenia? Dołącz do naszego zespołu!

Oczekujemy…

Osoby, która jest zainteresowana Estonią i regionem (Litwą, Łotwą, Skandynawią itd.) lub która chętnie poznałaby to państwo. Osoby, która ma lekkie pióro, jest kreatywna i otwarta na nowe możliwości i doświadczenia. Osoba, która będzie chętnie dzieliła się swoją wiedzą z kolegami z redakcji oraz czytelnikami.

Oferujemy…

Ze względu na charakter serwisu nie zaoferujemy Ci pieniędzy, ale dołączając do redakcji otrzymujesz kilka korzyści. Najważniejszą w pakiecie korzyści jest oczywiście dobra zabawa w redakcyjnym gronie, ale mamy też kilka innych.

Dajemy Tobie szerokie pole do popisu – artykuły, newsy, tłumaczenia, zdjęcia itd. Pisząc je zdobywasz doświadczenie oraz wiedzę, zawsze otrzymasz nasze wsparcie. Wszystkie Twoje teksty będą oznaczone Twoim nazwiskiem, a najlepsze publikacje będą promowane na stronie głównej oraz w newsletterze serwisu.

Będziesz mieć możliwość realizacji swoich własnych pomysłów – nie tylko pisania artykułów, ale także tworzenia i redagowania własnych działów oraz innych projektów związanych z rozwojem strony.

Ponadto otrzymasz kilka bardziej materialnych korzyści – adres e-mail w domenie eesti.pl, możliwość założenia bloga, legitymację prasową, czy zaświadczenie redaktora naczelnego o odbyciu praktyk.

Czujesz, że redakcja serwisu to miejsce dla Ciebie i chciałbyś do niej dołączyć? Nic prostszego! Prześlij informacje o sobie na adres e-mail redakcji: eesti [@] eesti.pl. Odpowiemy na wszystkie listy.

 

Zapraszamy!

Redaktor naczelny,
Kazimierz Popławski