Strona głównaPodróżeInformacje praktyczneWaluta i płatności w Estonii

Waluta i płatności w Estonii

Chociaż płatności kartami w Estonii są powszechne, to warto mieć przy sobie trochę gotówki. Od 2011 roku walutą Estonii jest euro.

Od lat w Estonii powszechne są płatności bezgotówkowe. W większości sklepów, punktów usługowych, restauracji, hoteli i innych instytucji zapłacimy kartą. Płatności kartami możliwe są także w pociągach (przy zakupie biletów u konduktora) czy w niewielkich sklepach i kioskach. Obsługiwane są karty wszystkich największych sieci, właściwie wszędzie Visa i MasterCard.

Chociaż kartą płacić można niemal wszędzie, warto mieć w portfelu trochę gotówki, na przykład na bilet autobusowy (tak w autobusach miejskich, jak i w autobusach regionalnych).

W Estonii można wymienić złotówki na euro, ale należy pamiętać, że kursy w Estonii są mniej korzystne niż w Polsce. Kantory znajdują się w centrach miast, na dworcach lub w ich pobliżu, w centrach handlowych i w innych miejscach.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular