Strona głównaKulturaMagazyn "Na marginesie"

Magazyn „Na marginesie”

Na marginesie jest bezpłatnym studenckim magazynem okołokulturalnym powstałym i wydawanym przy Uniwersytecie Wrocławskim. W skład redakcji wchodzą: Gabriel Marczak, Łukasz Rogoziński, Przemysław Romański i Joanna Rutkowska.

Interesuje nas wszystko to, co warte zauważenia, a jednak niesłusznie wciąż pozostaje na marginesie ogólnie pojętej kultury. Dlatego też poświęciliśmy majowy numer naszego magazynu właśnie literaturze estońskiej. Znalazły się w nim, po raz pierwszy po polsku – w naszym tłumaczeniu, opowiadania, eseje i wiersze kilku estońskich twórców oraz prace krytyczne na temat wybranych utworów tej literatury.

Wydanie poświęcone Estonii

W maju ukazało się specjalne wydanie magazynu poświęcone literaturze estońskiej. W serwisie prezentowane są wybrane artykuły (w niniejszym dziale) oraz tłumaczenia utworów estońskich (w dziale Biblioteka). Autorami artykułów oraz tłumaczeń są studenci polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

Amanda

Pojednanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular