Strona głównaAktualnościZ lotniska do centrum Tallinna dojedziemy tramwajem

Z lotniska do centrum Tallinna dojedziemy tramwajem

W piątek 1 września w Tallinnie otwarta zostanie dla pasażerów wydłużona linia tramwajowa, która połączy Lotnisko im. Lennarta Meriego z centrum miasta.

Do tej pory na lotnisko oddalone od centrum estońskiej stolicy o zaledwie 4 kilometry można było dojechać autobusami komunikacji miejskiej, taksówkami lub własnym samochodem. Poszerzenie listy opcji dojazdu o niskopodłogowe, przestrzenne i szybkie tramwaje oznacza również znaczne podniesienie komfortu podróżnych wybierających komunikację publiczną.

Na przystanek tramwajowy doprowadzi zadaszony i oszklony korytarz. Tramwaj nr 4 z przystanku „Lennujaam” („Lotnisko”) pojedzie ulicami Keevise, przejedzie 150-metrowym tunelem pod torami przecinającymi osiedle Ülemiste, dalej ulicami Majaka, Lasnamäe, Tartu i Maneeži  do przystanku Hobujaama. Linia w przyszłości połączy lotnisko z projektowaną koleją Rail Baltica. Koszt inwestycji wyniósł 4 mln euro. Prace trwały rok.

W ubiegłym roku talliński port lotniczy obsłużył 2,22 mln pasażerów.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular