Strona głównaAktualnościNowa płyta Mari i Mihkela Poll: dzieła na skrzypce i fortepian Poulenca,...

Nowa płyta Mari i Mihkela Poll: dzieła na skrzypce i fortepian Poulenca, Enescu, Schoenberga i Tüüra

Nakładem wydawnictwa DUX Records ukazała się właśnie pierwsza wspólna płyta rodzeństwa estońskich artystów, Mari i Mihkela Poll. Album prezentuje wspaniałą panoramę dwudziestowiecznej muzyki skrzypcowej z towarzyszeniem fortepianu.

Muzycy wykonują III Sonatę skrzypcową George`a Enescu – utwór będący odbiciem wielokulturowego doświadczenia kompozytora, który dorastał otoczony rumuńskim i słowiańskim folklorem, a gry na skrzypcach uczył się od muzyków cygańskich. Usłyszymy ponadto przesiąkniętą tragicznym doświadczeniem drugiej wojny światowej Sonatę skrzypcową Francisa Poulenca oraz wyrafinowaną Fantazję na skrzypce i fortepian, ostatnie dzieło instrumentalne Arnolda Schönberga. Na koniec zapoznamy się z niezwykle interesującą twórczością Erkki-Svena Tüüra, współczesnego kompozytora estońskiego.

Przeczytaj także:  Nowa płyta pianisty Mihkela Polla

Płyta dostępna jest na www.dux.pl. Wydawnictwo powstało przy wsparciu: City Music Foundation w Londynie oraz JKM Księżniczki Jugosławii Elżbiety.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular