Strona głównaAktualności#KeelEST2021, czyli Światowy Tydzień Języka Estońskiego

#KeelEST2021, czyli Światowy Tydzień Języka Estońskiego

W dniach 4-10 października, już tradycyjnie, odbędzie się Światowy Tydzień Języka Estońskiego KeelEST. Tegoroczny program oferuje wachlarz różnych ciekawych wydarzeń, w tym całą pulę wirtualnych. Na zwycięzców gier i konkursów czekają oryginalne nagrody.

W pierwszym tygodniu października każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnych zabawach i spotkaniach związanych z nauką języka estońskiego. Można odwiedzieć także liczne „kawiarenki językowe” oraz wziąć udział w innych wydarzeniach online. Planując uczestnictwo w wydarzeniu należy pamiętać, że wszystkie internetowo-lingwistyczne wieczory zaczynają się według czasu estońskiego (GMT+3) oraz zalogować się o odpowiedniej godzinie.

W jednym z konkursów estofile z całego świata zaproszeni są do odgrywania teatralnych w języku estońskim oraz udostępniania nagrań swoich przedstawień w portalach społecznościowych. Tych, którzy nie czują się wystarczająco dobrymi aktorami, organizatorzy zachęcają do pisania lub tłumaczenia humorystycznych wierszy. Wszystkie filmiki, tłumaczenia oraz teksty trzeba wysłać na keelkultuur@estinst.ee.

W czasie trwania imprezy Instytut Języka Estońskiego proponuje używać w mediach społecznościowych hashtagu #keelest2021. Więcej informacji o Tygodniu Języka Estońskiego można znaleźć na stronie estinst.ee/en/the-programme-of-worldwide-estonian-language-week-keelest-2021.

Natalia Sindetskaja
Natalia Sindetskaja
Urodziła się w Kiviõli we wschodniej Estonii, gdzie przed wojną przy rosyjskiej szkole były klasy z polskim językiem nauczania. Studiowała slawistykę na Uniwersytecie w Tartu w Estonii, wykłada język polski w Tallinnie. W Polsce kształciła się na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje na Uniwersytecie Tallińskim, jest lektorką i nauczycielką języka polskiego oraz pasjonatką polskości. Napisała wiele artykułów i prac o polskich śladach w Estonii i polsko-estońskich relacjach kulturalnych.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular