Strona głównaAktualnościTallinn zakazuje jednorazowego plastiku na imprezach publicznych

Tallinn zakazuje jednorazowego plastiku na imprezach publicznych

Od 1 października w Tallinnie zabronione będzie serwowanie jedzenia i napojów w jednorazowych plastikowych naczyniach oraz używanie plastikowych sztućców. Dozwolone pozostanie używanie naczyń i sztućców z materiałów kompostowalnych i biodegradowalnych.

Miasto Tallinn w komunikacie prasowym poinformowało, że od 1 października zabronione będzie serwowanie jedzenia i napojów w jednorazowych plastikowych naczyniach oraz używanie plastikowych sztućców w czasie imprez publicznych odbywających się na terenie miasta. Dozwolone pozostanie używanie naczyń i sztućców z materiałów kompostowalnych i biodegradowalnych, spełniających normę EVS-EN 13432 lub jej równoważną.

Ponadto, organizatorzy wydarzeń będą zobowiązani do zapewnienia segregowania odpadów na co najmniej zmieszane, biodegradowalne i opakowania podlegające recyklingowi we wszystkich miejscach składowania odpadów. Miejsca takie będą musiały być jasno oznaczone.

Decyzję miasta dla nadawcy publicznego ERR skomentowała zastępczyni mera Züleyxa Izmailova (Partia Zielonych), która podkreśliła, że celem jest obniżenie ilości produkowanego jednorazowego plastiku, podniesienie świadomości i zachęcanie społeczeństwa do używania naczyń wielokrotnego użytku. Izmailova zauważyła przy tym, że w czasie wydarzeń publicznych produkowane są duże ilości jednorazowego plastiku, który często roznoszony jest przez wiatr tworząc zagrożenie dla morskiej i lądowej fauny i flory oraz zanieczyszczając środowisko.

Zdjęcie tytułowe: Zeev Barkan / Flickr / CC.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular