Seminarium naukowe: ustrój państwowy Republiki Estonii

0
482

seminarium-estonia-plakatKatedra Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na seminarium naukowe poświęcone wybranym  zagadnieniom związanym z systemem politycznym Estonii. Wydarzenie to stanowi przyczynek do prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych nad ustrojem wspomnianego państwa bałtyckiego przez pracowników Katedry Prawa Konstytucyjnego WPiA UR. Uwieńczeniem badań będzie monografia omawiająca ustrój polityczny Republiki Estonii in extenso.

Seminarium odbędzie się 13 stycznia 2016 roku w godzinach 10.30-13.00 w  budynku Wydziału Prawa i Administracji UR (Rzeszów, plac Ofiar Getta sala nr 18). Ma ono na celu przybliżenie rozwiązań ustrojowych przyjętych w Republice Estonii, zwłaszcza w kontekście modelu podziału władzy oraz informatyzacji administracji publicznej. Estonia jest strategicznym partnerem dla Polski nie tylko w obszarze bezpieczeństwa, ale także integracji z pozostałymi krajami regionu. Wciąż za niewystarczające należy uznać zainteresowanie prawników rozwiązaniami ustrojowymi krajów regionu.

Patronat nad wydarzeniem objął Konsul Honorowy Republiki Estonii w Krakowie Pan Piotr Paluch.

Przegląd Bałtycki i Portal Eesti.pl objęły patronat medialny nad seminarium.

Poprzedni artykułNadzieja wdeptana w błoto
Następny artykułJõgeva
Avatar photo
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj