Nowy podręcznik języka estońskiego

0
969

Ukazał się podręcznik języka estońskiego „Język estoński dla początkujących” (pierwsza z trzech części) autorstwa Roberta Bieleckiego.

Podręcznik oprócz wyjaśnienia zasad gramatycznych zawiera również ćwiczenia i teksty.

Dr Robert Bielecki jest absolwentem filologii węgierskiej i hiszpańskiej na UAM, specjalistą w dziedzinie językoznawstwa ugrofińskiego. W swojej rozprawie doktorskiej zajął się kategorią diatezy, a w jej ramach kategorią strony i przypadka w języku fińskim i estońskim.
W latach 2002-2004 pracował jako lektor języka polskiego na Uniwersytecie w Tartu w Estonii. Posiada państwowy certyfikat z języka estońskiego (poziom zaawansowany).
Autor kilku publikacji w języku fińskim i estońskim, a także pierwszego podręcznika do nauki języka estońskiego dla Polaków (Język estoński dla początkujących).

R. Bielecki, Język estoński dla początkujących. Teksty z gramatyką, ss. 216, 2009, cena 24,00 zł. Książkę można nabyć na stronie press.amu.edu.pl/ksiegarnia (zakładka filologia bałtycka).

Poprzedni artykułSłowo tygodnia: terviseks!
Następny artykułSłowo tygodnia: poiss
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj