Magiczny teatr – Teatri Kodu

0
440

Teatri Kodu (Teatr Domowy) to miejsce niezwykłe – dorośli wracają do swojego dzieciństwa, dzieci wchodzą w świat fantazji. Teatr zaprasza na przedstawienia „Sipsik”.

„Sipsik” to jedna z bardziej znanych postaci estońskiej literatury dziecięcej. Sztuka opowiada o przygodach z dzieciństwa dwóch bohaterów, których przyjacielem był właśnie „Sipsik”.

Teatr oferuje nie tylko przedstawienia, ale też zaprasza do zabawy i poznawania świata fantazji. Wystawy i eksponaty pozwalają samodzielnie uczestniczyć w świecie teatru – bawiąc się i odgrywając sztuki z dziećmi, rodzina i przyjaciółmi. W poddaszu budynku przygotowano pomieszczenie, które można wykorzystać do organizacji imprez, zajęć i warsztatów. W budynku znajdują się także niewielki sklep z pamiątkami oraz pokój zabaw.

W piwnicy budynku znajduje się wystawa prezentująca marionetki z Chin i Jawy, japońskiego księcia, kukiełki z Włoch oraz pacynki-rękawiczki z Niemiec i Anglii. Szczególnie interesująco wygląda specjalnie skonstruowany teatrzyk poruszających się kukiełek. W pomieszczeniach znajdują się również niewielkie sceny, gdzie można spróbować własnych sił w teatrze kukiełkowym.

Jedno z pomieszczeń piwnicy to pomieszczenie odkryte w czasie prac archeologicznych. Pokój datuje się na XIV w. i prowadzi do niego tunel. W pomieszczeniu wyeksponowane są znalezione w nim rzeczy i narzędzia.

Teatri Kodu to teatr inspirowany zbiorami Muzeum Zabawek w Tartu i jest jego częścią. Teatr położony jest na starym mieście, w pięknym, XVIII-wiecznym budynku przy ulicy Lutsu. Obie instytucje zapewniają niezwykłą podróż w czasie – w Muzeum można zobaczyć lalki z różnych stron świata, rekwizyty wykorzystane do produkcji estońskich animacji i zabawki zarówno te najnowsze, jak i sprzed kilku dekad.

Szczegóły dotyczące przedstawienia i teatru: www.teatrikodu.ee.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj