Strona głównaAktualnościLiczba Estończyków wynosi nieco ponad 1 milion

Liczba Estończyków wynosi nieco ponad 1 milion

Liczba Estończyków na świecie wynosi obecnie 1 060 000, spośród których 930 tys. życie w Estonii i ok. 130 tys. (12%) poza granicami kraju.

Wschodnia diaspora systematycznie zmniejsza się. W Rosji, gdzie liczba Estończyków jest największa, zmniejsza się, gdyż w grupie wysoki jest odsetek osób starszych, natomiast młodsze pokolenie asymiluje się z miejscową ludnością. Liczba Estończyków żyjących w państwach zachodnich utrzymuje się na stabilnym poziomie przez ostatnie sześć dekad. Szybko wzrasta natomiast liczba w krajach takich jak Finlandia. Wśród nowej emigracji wyróżnić można dwie grupy – osoby, które czasowo studiują lub pracują za granicą, i druga grupa – osoby, które opuściły kraj na stałe.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular