Continuous Action

0
606
Karolina i Radek

Jak wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach, w Tallinie pracujemy w organizacji Continuous Action, którą dziś krótko przedstawimy.

Continuous Action to organizacja pozarządowa, która powstała w maju 2005 roku. Celem organizacji jest promowanie działania na zasadzie równości, niezależnie od płci, wieku czy statusu społecznego w Estonii, jak i na arenie międzynarodowej. Organizacja współpracuje z instytucjami rządowymi, pozarządowymi, edukacyjnymi, kulturalnymi oraz społecznymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Do głównych zadań organizacji należą:

  • rozwijanie, promocja oraz koordynacja wolontariatu w Estonii oraz za granicą kraju,
  • nawiązywanie, utrzymywanie oraz rozwijanie relacji z innymi instytucjami,
  • rozwijanie praktycznych umiejętności oraz poszerzanie horyzontów członków organizacji,
  • aplikowanie oraz realizacja projektów w ramach różnych programów europejskich,
  • oferowanie usług poradnictwa oraz informacji.

Continuous Action uczestniczy w trzech programach europejskich. Jednym z nich jest European Voluntary Service (EVS) w ramach którego mamy okazję pracować w organizacji.

Kolejnym jest Leonardo da Vinci, który ma za zadanie poprawę kształcenia zawodowego w Europie. Programem tym objętym jest 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii, Liechtensteinu, Turcji oraz Chorwacji. Trzecim jest Gruntvig, który skupia się n niezawodowym kształceniu osób dorosłych oraz badaniu potrzeb i kierunków dydaktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj