Tere Eestimaa!

Od kilku dni jestem w Estonii i mogę tylko powiedzieć jedno – oficjalne hasło promocyjne „Positively surprising” nie jest przypadkiem, i to nie tylko dlatego, że od dobrych dwóch tygodni słońce świeci jakby pomyliło Morze Śródziemne z Bałtykiem.

Zanim dotarłem do Tallina, zahaczyłem o ukochane Tartu. Tam spotkałem się z kilkoma osobami, kilka kolejnych zobaczyłem zupełnie przez przypadek spacerując ulicami miasta. Jest w tym coś niezwykłego, że po roku przerwy nadal tak łatwo można wpaść na osoby, z którymi uprawiało się wszystkie te nocne wędrówki!

Co więcej o Tartu? Miasto jest piękne, zupełnie jak z moich erasmusowych wspomnień. Słoneczne, zadbane, spokojne i uśmiechnięte. Pojawiły się nowe lokale, ale stare nadal znajdują się na swoim miejscu, więc i znalazł się czas na odwiedzenie Zavood’u. Jak to na początku tygodnia – spokojnie, bez tłumów, a i lato swoje też robi. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze raz odwiedzić Tartu w tym miesiącu – zrobić kilka zdjęć, usiąść na Raekoja plats i spokojnie pokontemplować życie.

Od początku miesiąca jestem w Tallinie. Zgodnie z planem rozpocząłem praktyki w Ambasadzie RP, ale w wolnych chwilach biegam po mieście z aparatem, staram się zaglądać tam, gdzie wcześniej mnie nie było. Wczoraj odwiedziłem kilka muzeów (efekt można zobaczyć w Facebook.com, a wkrótce także na blogu), planuję też zajrzeć w kilka kolejnych miejsc.

Dodam także, że Tallinn nie jest gorszy niż Tartu i tutaj także zupełnie przez przypadek spotkałem znajome twarze – z jednym z kolegów widziałem się dokładnie rok temu, z drugim dwa lata temu w czasie szkoły letniej. Właśnie za tydzień startuje szkoła i może nawet trochę zazdroszczę jej uczestnikom dobrej zabawy, którą na pewno będą mieć.

Niedługo opublikuję kilka kolejnych przemyśleń z Estonii. Życzę wszystkim dobrej pogody!:)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Kazimierz Popławski
Kazimierz Popławskihttps://www.eesti.pl
Twórca i redaktor naczelny portali Eesti.pl i PrzegladBaltycki.pl.
RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular