Home / Aktualności / Nowy album Múm współtworzony przez Estończyków

Nowy album Múm współtworzony przez Estończyków

Właśnie ukazał się nowy album „Sing Along to Songs You Don’t Know” znanej islandzkiej grupy Múm. W przygotowaniu albumu swój udział mieli Estończycy – płyta nagrywana była na Islandii, w Finlandii i właśnie w Estonii, a część piosenek powstała z udziałem chóru Suisapäisa.

Album ukazał się po 2-letniej przerwie i jest już piątą płytą wydaną przez zespół. Większość utworów zostało zarejestrowanych na rodzinnej Islandii, jednak tradycyjnie zespół nagrywał również za granicą.

W Estonii, na miejsce nagrań wybrano piękny, kilkusetletni dom w Leigo, w okolicy otoczonej dziesiątkami jezior i lasami. Zespół napisał tam kilka nowych piosenek oraz nagrywał wraz z estońskim chórem mieszanym Suisapäisa.

About Portal Eesti.pl

Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.