Home / Aktualności / Estońska animacja zdobyła nagrodę na poznańskim festiwalu

Estońska animacja zdobyła nagrodę na poznańskim festiwalu

Estońska animacja „Kaasasundinud kohustused” („Nieodłączna powinność”) w reżyserii Rao Heidmets zdobyła 3. nagrodę – Brązowego Pegaza i 20 tys. zł – poznańskiego festiwalu Animator 2009.

„Nieodłączna powinność” to 10-minutowy film, który łączy animację i żywy plan. Animacja ukazuje uzależnienie widzów od reality-show. Na planie występują Marika Korolev i Peeter Oja, obok nich dziesiątki lalek w animacji. Film powstał w 2008 roku i tydzień później zdobył pierwszą nagrodę – Grand Prix Festiwalu Filmowego we Fredrikstadzie.

Pierwszą nagrodę – Złotego Pegaza i 60 tys. zł zdobyła austriacka animacja “Eintritt zum Paradies um 3 € 20” („Wstęp do Raju 3 € 20”) w reżyserii Edith Stauber. Druga nagroda – Srebrny Pegaz i 30 tys. zł przypadła australijskiemu filmowi „Chainsaw” („Piła mechaniczna”) reż. Dennis Tupicoff.

About Portal Eesti.pl

Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.