Kiek in de Kök wraz z tunelami znów otwarte dla zwiedzających

0
467

Otwarta po remoncie wieża Kiek in de Kök oferuje nową wystawę „Podróżowanie w czasie. Tallinn 1219-2219”.

Pierwsze dwa piętra wieży mieszczą wystawy czasowe, trzecie piętro prezentuje wystawę „Bezpieczne miasto”, która daje pogląd na system umocnień miasta w ciągu wieków. Makiety fortecy sprzed wieków rozmieszczone są na podłodze, dzięki czemu najmłodsi zwiedzający będą mieli sporo radości.

Czwarte piętro mieści wystawę „Tallinn w czasie wojny” – dostarczającą informacji, jak wojna wpływała na miasto na przestrzeni wieków. Na piątym piętrze podziwiać można zbiór dawnej broni. Na szóstym piętrze otwarto kawiarnię, z której podziwiać można wspaniały widok na miasto.

Tunele, które znajdują się 10 metrów pod ziemią, zabiorą zwiedzających na wycieczkę w czasie – zarówno do przeszłości, jak i przyszłości. Wystawa w tunelach została wzbogacona o efekty wizualne i dźwiękowe oraz filmy wyświetlane na ekranach.

Wieża otwarta jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.30-18.00.

Więcej informacji na stronie www.linnamuuseum.ee.

Poprzedni artykułSłowo tygodnia: taevas
Następny artykułSłowo tygodnia: riik
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj