Strona głównaAktualnościEuropejska Stolica Kultury

Europejska Stolica Kultury

Przed Tallinem, przed Estonią wielki rok – Tallin do końca grudnia będzie Europejską Stolicą Kultury.

Co to oznacza? Mnóstwo imprez, najróżniejszych wydarzeń i interesujących wykładów. To oczywiste, wystarczy spojrzeć na program tego kulturalnego karnawału.

Warto też spojrzeć na ESK z zupełnie innej strony. Niemal 20 lat Estonia odzyskała niepodległość, w 1991 roku była jedną z piętnastu republik sowieckich. Było szaro, biednie, piętrzyły się problemy najróżniejszego rodzaju – od gospodarczych, poprzez społeczne po polityczne. Dziś Estonia należy już do zupełnie innej ligi państw. Dzisiaj kiedy estońscy politycy ogłosili swojego rodzjau koniec historii (szukania sojuszników i budowania fundamentów nowoczesności), Estonia stoi przed ogromnym wyzwaniem – dokąd pójść.

Przemyślany wybór zapewni, że kraj będzie jeszcze nowocześniejszy, jeszcze bardziej kolorowy i jeszcze bardziej artystyczny. Kiedyś usłyszałem takie zdanie, że „Estończycy studiują albo politologię, albo ekonomię, a i tak wszyscy zostają artystami”. Mam nadzieję, że ESK to będą studia i politologiczne, i ekonomiczne, a wszystko to przełoży się na estoński artyzm i szczęśliwość.

Strona: tallinn2011.ee.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Kazimierz Popławski
Kazimierz Popławskihttps://www.eesti.pl
Twórca i redaktor naczelny portali Eesti.pl i PrzegladBaltycki.pl.
RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

  1. W mojej estońskiej rodzinie to prawda, wszyscy grają na jakimś instrumencie lub śpiewają w chórach a pianino jest obowiązkowe w każdym domu.Ja urodziłam się w Polsce ale mój ojciec Estończyk zadbał żebym też miała wykształcenie muzyczne pomimo że jestem inżynierem :) Pomyślności z Nowym Roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular