Estońska jesień: kalendarz estońskich wydarzeń kulturalnych – jesień 2018

0
452

Tegoroczna jesień zapowiada się wyjątkowo ciekawie dla miłośników kultury estońskiej. Już teraz mamy zapowiedzianych kilka wydarzeń – spektakli, wystaw i festiwali w całości poświęconych estońskiej kulturze. Prezentujemy – uzupełniany! – przegląd estońskich wydarzeń odbywających się tej jesieni.

Od 5 października do 4 listopada w Gdańsku odbywają się 13. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. W ramach silnie reprezentowanego przez estońskich twórców festiwalu odbędzie się szereg spotkań, wystaw i warsztatów. Więcej informacji »

Od 8 października do 10 listopada w warszawskim Teatrze Lalka odbywać się będzie wystawa estońskiej ilustracji pt. „Dawno, dawno temu…”. Więcej informacji »

Na Warszawskim Festiwalu Filmowym wyświetlany będzie estoński film „Zdecyduj się” („Võta või jäta”) – pokazy 12, 13, 14 i 17 października.

12 października w Nowym Teatrze w Warszawie wystawiona zostanie sztuka NO43 Błoto estońskiego teatru NO99.

Od 15 do 21 października w Poznaniu odbędzie się X Festiwal Kultur Europy, który w tym roku poświęcony jest Estonii. W ramach festiwalu spotkania i wykłady, wystawa fotografii, projekcja filmów i koncert. Więcej informacji »

Organizatorzy festiwalu poznańskiego przeniosą część wydarzeń także do Kalisza, gdzie Festiwal Kultur Europy potrwa od 17 do 20 października. Więcej informacji »

25 listopada w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie odbędzie się koncert muzyki Arvo Pärta.

Ponadto grudniowy tydzień kultury organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski poświęcony zostanie Estonii, a w Wałbrzychu w ramach zapowiadanego festiwalu filmowego spodziewamy się projekcji filmów estońskich – szczegółowe informacje wkrótce.

Brakuje jakiegoś wydarzenia? Daj nam znać: eesti@eesti.pl.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj