Estońska jesień

0
675

Nie zdarza się często, żeby tak wiele estońskich (lub z akcentami estońskimi) wydarzeń kulturalnych odbywało się w Polsce jak tej jesieni.

Chyba najwięcej przewiduje w programie filmy estońskie. W tym roku estońskie filmy wyświetlane były na najważniejszych festiwalach – w Cannes, Wenecji, czy Karlowych Warach, a już wkrótce pojawią się na ekranach warszawskich kin w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego (październik). „Estońska eksplozja” to nie tylko filmy fabularne, ale także dokumentalne i animowane. Te drugie pojawią się także na Festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie, gdzie nagrodzona zostanie twórczość Priita Parna – guru estońskiej animacji.

Estoński akcent pojawi się także na wystawie Artist in Wonderland w Gdańsku. Na wystawie będzie można odnaleźć prace trzech Estończyków, wystawa potrwa do połowy grudnia.

W Poznaniu w ramach Festiwalu Nostalgia – Poznań Europejska Stolica Kultury 2016 wystąpi Chór Kameralny Filharmonii Estońskiej. W połowie października odbędą się dwa występy.

W Tucznie obok Wałcza odbędą się IV Konfrontacje Fotograficzne, na których pojawią się pracę będące owocem współpracy artystów polskich i estońskich. Prace te zdobyły już wiele nagród oraz były wielokrotnie prezentowane.

Szczegółowe informacje na stronach działu kulturalnego. Wkrótce pojawią się na pewno kolejne informacje.:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj