Nasz EVS w Estonii

0
553
Karolina i Radek

Karolina Kwinta i Radek Jakubiak – parka narzeczonych z podróżniczym pazurem. Jesteśmy świeżymi absolwentami Uniwersytetu Wrocławskiego, Karolina Biologii, Radek Europeistyki. Ostatnie pół roku spędziliśmy na praktykach w UK w ramach programu Erasmus, a teraz pracujemy w ramach Wolontariatu Europejskiego.

Dlaczego EVS?

Pomysł wzięcia udziału w programie EVS narodził się przypadkowo. Na parę dni przed wylotem do Wielkiej Brytanii musieliśmy donieść parę niezbędnych dokumentów do Biura Współpracy Międzynarodowej UWr. Po wypełnieniu formalności na tablicy ogłoszeń zauważyliśmy plakat informujący o możliwości poznania zupełnie nowego kraju jakim jest Estonia. Dlaczego nie? Oddzwoniliśmy pod numer telefonu podany na ogłoszeniu. Tak właśnie poznaliśmy przemiłą Koordynator Projektów Międzynarodowych – Kingę Żałobkę z Organizacji Chrześcijańska Służba Charytatywna. Podczas rozmowy telefonicznej zostaliśmy zaproszeni na spotkanie zapoznawcze.

Po naszym przyjściu do filii Organizacji, Kinga wyjaśniła na czym polega program EVS, jakie są obowiązki wolontariusza oraz czym jest Organizacja Wysyłająca i Goszcząca. Kinga poinformowała nas także, że nie widzi przeciwwskazań abyśmy mogli wyjechać z ramienia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej jako Organizacji Wysyłającej. Zostawiliśmy nasze CV i pozostało nam czekanie na zgodę Organizacji Goszczącej – Continuous Action z Tallina. 3 tygodnie później otrzymaliśmy pozytywną decyzję, dzięki temu tak od 4 marca 2013 roku rozpoczął się nasz 7 miesięczny pobyt w Tallinie, stolicy Estonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj