Magiczne opowiadania Piret Raud już po polsku!

0
886

Ukazały się dwa zbiory opowiadań dla dzieci autorstwa Piret Raud – „Historie trochę szalone” i „Księżniczki nieco zakręcone”.

Piret Raud, Historie trochę szalone

Opowiadania zebrane w obu książkach są wyjątkowe: krótkie i precyzyjne; zaskakujące, a nawet trochę zwariowane. Pozwalają dziecku w nowy sposób spojrzeć na siebie i najbliższe otoczenie, zachęcają do rozmowy, kształtują spostrzegawczość i refleksję. A przy tym są pełne ciepła, pogody, akceptacji dla świata i jego różnorodności.

 

Historie trochę szalone

Bohaterowie tych opowiadań są zarazem zwyczajni i niezwykli. I każdy ma inne zmartwienia. Co ma zrobić telefon komórkowy, aby nie dygotać na myśl o odbieraniu rozmowy? Jak sobie poradzi żołnierz, który otrzymał rozkaz udania się na księżyc? Czym się skończy ćwiczenie jogi przez jajo? Albo co ma zrobić ryba, która przesadziła z ilością wody zużywanej na herbatę? Zawsze znajdzie się jednak jakieś wyjście z kłopotu, a przynajmniej jakiś morał.

 

Piret Raud, Historie trochę szalone („Natuke napakad lood”), 92 s.

Tłumaczenie z języka estońskiego: Anna Michalczuk

Wydawnictwo Finebooks, 2015

Format 17×20,1 cm

 

Piret Raud, Księżniczki nieco zakręcone

Księżniczki nieco zakręcone

Bohaterki tych opowiadań to księżniczki, ale niekoniecznie w różowych sukienkach i ze złotą koroną na głowie. Nawet dżdżownica może być księżniczką. Każda księżniczka ma też inne kłopoty. Inne ma księżniczka dżdżownica, inne księżniczka o krzywych nogach, inne księżniczka zanadto piękna, a jeszcze inne księżniczka mumia. Zawsze znajdzie się jednak jakieś wyjście z kłopotu, a przynajmniej jakiś morał.

 

 

Piret Raud, Księżniczki nieco zakręcone („Teistmoodi printsessilood”), 108 s.

Tłumaczenie z języka estońskiego: Anna Michalczuk

Wydawnictwo Finebooks, 2015

Format 17×20,1 cm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj