Film Disco i wojna atomowa nagrodzony na WFF!

0
373

Film Jaaka Kilimiego i Kiura Aarma „Disco i wojna atomowa” zwyciężył w kategorii pełnometrażowego filmu dokumentalnego na 25. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Historia dzieciństwa w ZSRR, wpisana w ramy inteligentnej, prowokującej dokumentalnej narracji. Mówi reżyser: „Film opowiada historię o dziwnym rodzaju wojny informacyjnej, w której totalitarny reżim musi się zmierzyć z idolami kultury masowej. I przegrywa. To był czas, kiedy gwiazda filmu erotycznego „Emmanuelle” mogła pokonać Armię Czerwoną, a MacGyver potrafił zapędzić w kozi róg szkolną dyrekcję. To film o naszym pokoleniu, które nieświadomie zostało postawione na linii frontu zimnej wojny. Nasze umysły były bombardowane falami telewizyjnymi. To całkowicie zmieniło nam życie.” Zachodnia kultura masowa odegrała wówczas wielką rolę w kształtowaniu poglądów dzieci w Związku Radzieckim. Telewizja fińska była oknem na świat snów, którego władze w żaden sposób nie mogły zablokować. Chociaż fińskie stacje były zabronione, w wielu domach znaleziono sposób, żeby sięgnąć po ten zakazany owoc.

Poprzedni artykułErasmus in Estonia: My Estonian Adventure
Następny artykułKihnu
Avatar photo
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj