Strona głównaAktualnościEstonia 8. w rankingu wolności gospodarczej

Estonia 8. w rankingu wolności gospodarczej

Amerykański think-tank Heritage Foundation opublikował kolejną edycję rankingu wolności gospodarczej. Już tradycyjnie bardzo wysokie miejsce zajęła w nim Estonia.

Przeczytaj także:  Cud Estonii. Droga do sukcesu

Estonia została sklasyfikowana na 8. miejscu wyprzedzając m.in. Irlandię, Wielką Brytanię czy Stany Zjednoczone. W Europie, według rankingu, lepsze warunki dla prowadzenia biznesu oferuje tylko Szwajcaria, która zajęła miejsce 5.

Estonia poprawiła swój wynik o trzy pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jest to także najlepszy wynik kraju od 2007 roku. Autorzy, we wstępie do opisu kraju, zaznaczyli, że Estonia regularnie poprawia klimat biznesowy, m.in. poprawiając regulacje dotyczące prawa własności czy wprowadzając ułatwienia dla przedsiębiorców.

Najwyżej w rankingu uplasował się Hong-Kong. Estonię wyprzedziły ponadto Singapur, Nowa Zelandia, Australia, Szwajcaria, Kanada i Chile. Polska została sklasyfikowana na 42. miejscu.

Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular