Strona głównaAktualnościRejestracja tytułu prasowego

Rejestracja tytułu prasowego

Już od jakiegoś czasu Eesti.pl jest tytułem prasowym oraz posiada numer ISSN. Nie znaczy to, że co jakiś czas drukujemy nasze artykuły, ale na pewno pozytywnie wpływa na wiarygodność strony.

Jak zarejestrować tytuł prasowy?
Nie jest to nic trudnego. Wystarczy przygotować odpowiednie pismo, które będzie zawierało m.in. takie dane jak tytuł, częstotliwość wydawania tytułu, dane redaktora i dane wydawcy. Pismo takie należy adresować i złożyć do odpowiedniego sądu okręgowego. Na piśmie należy przykleić znaczki o wartości 40 zł. Teraz pozostaje czekać na decyzję sądu.
Dodatkowo można uzyskać numer ISSN, czyli wydawnictw ciągłych. Wniosek o ten numer należy złożyć do Biura ISSN przy Bibliotece Narodowej w Warszawie. Do wniosku należy załączyć skany (wydruki) pierwszego oraz najnowszego numeru pisma.

Jakie korzyści przynosi rejestracja tytułu?
Poza wspomianym wcześniej prestiżem, rejestracja tytułu daje prawo do wystawienia legitymacji prasowych. Dokładniej, takiego prawo posiada redaktor naczelny. Truizmem będzie jeśli napiszę, że legitymacja prasowa otwiera wiele drzwi, a na pewno pomaga uzyskać wiele informacji.

Poprzedni artykułSłowo tygodnia: kodu
Następny artykułSłowo tygodnia: laud
Kazimierz Popławski
Kazimierz Popławskihttps://www.eesti.pl
Twórca i redaktor naczelny portali Eesti.pl i PrzegladBaltycki.pl.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular