Prezydent Ilves zaręczony!

0
580
Prezydent Toomas Hendrik Ilves i Ieva Kupce w trakcie promocji kompilacji piosenek młodości prezydenta "Teenage Wasteland". Zdj. Rene Riisalu

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves zaręczony jest z Ievą Kupce – dyrektor sekcji Narodowej Polityki Cyber Bezpieczeństwa w łotewskim Ministerstwie Obrony. Ilves (61) i Kupce (38) decyzję o zaręczynach mieli podjąć w połowie listopada, wczoraj potwierdził to doradca prezydenta Estonii ds. PR.

Informację o zaręczynach prezydenta Toomasa Hendrika Ilvesa potwierdził jego doradca ds. PR Toomas Sildam. Doradca podkreślił w rozmowie z estońskimi mediami, że „nie jest to związane z prezydenckimi obowiązkami”.

Ieva Kupce pełni urząd szefowej sekcji Narodowej Polityki Cyber Bezpieczeństwa w łotewskim Ministerstwie Obrony. Nie wiadomo czy po ślubie nadal będzie pełniła swoje dotychczasowe obowiązki. Nie wiadomo również kiedy odbędzie się ślub, a więc czy Kupce przejmie obowiązki pierwszej damy – w sierpniu 2016 roku Ilves zakończy swoją drugą prezydencką kadencję.

Informacje o związku między Ilvesem a Kupce pojawiały się już wcześniej w mediach. Para zna się od czasów wspólnej pracy w Parlamencie Europejskim w latach 2000.

Prezydent Ilves już dwukrotnie był żonaty, wiosną tego roku rozstał się z Evelin Ilves. Wcześniej Ilves był żonaty z amerykańską psycholog dr Merry Bullock.

Poprzedni artykułE-rezydencja krok po kroku
Następny artykułŚwiąteczny Tallinn
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj