Home / Aktualności / “Klasa” Ilmara Raaga w polskich kinach

“Klasa” Ilmara Raaga w polskich kinach

Na ekrany polskich kin wszedł estoński film „Klasa” Ilmar Raag, będzie wyświetlany w kinach w największych miastach. Dystrybutorem jest Vivarto.

Film wyświetlany jest w Warszawie (Kinoteka, Femina, Paradiso), Gdańsku (Helikon-Kameralne), Krakowie (OFF Camera, Pod Baranami, Ars, Aneks, Salon), Łodzi (Charlie), Szczecinie (Pionier 1909), Wrocławiu (ACF Dworcowe).

Opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej autorstwa debiutującego scenarzysty i reżysera Ilmara Raaga. Szesnastoletni Joosep (Pärt Uusberg) pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Jednym z jego prześladowców jest nowy w szkole, śmiały i przystojny Kaspar. Chłopak początkowo ulega presji nowego otoczenia, ale z czasem staje po stronie Joosepa i razem z nim niesie piętno klasowego ostracyzmu. Pewnego dnia Kaspar i Joosep postanawiają wszystko zmienić…

Film Raaga nie jest jedynie społecznym studium problemów dorastania, ale uniwersalnym obrazem ciemnej strony ludzkiej natury, która pod wpływem stresu i silnych emocji może okazać się nieobliczalna.

About Portal Eesti.pl

Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.