Strona głównaAktualnościIII nagroda na Kontakt 2008 dla NO99

III nagroda na Kontakt 2008 dla NO99

III nagroda na festiwalu teatralnym Kontakt 2008 w Toruniu przypadła estońskiemu teatrowi z Tallinna NO99. Nagrodzony spektakl to `GEP czyli gorący estońscy chłopcy` w reżyserii Tiita Ojasoo.

Laureat trzeciej nagrody Teatr NO 99 z Tallinna, pokazał spektakl `GEP czyli gorący estońscy chłopcy` w reżyserii Tiita Ojasoo, oparty na bardzo ciekawym, przepięknie absurdalnym pomyśle. Dla ratowania narodu estońskiego, któremu zagraża wymarcie z powodu słabego przyrostu naturalnego, stowarzyszenie zrzeszające kilkunastu młodych ludzi decyduje się zapładniać po kilka kobiet w tygodniu, a potem pomagać im w wychowywaniu dzieci. Sporo w tym przedstawieniu patriotycznych symboli pokazywanych bez jakiegokolwiek patosu, trochę folkloru, wiele ruchu, tańce, śpiew.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Portal Eesti.pl
Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular