Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mihkel Poll na Szlonych Dniach Muzyki

27 września 2015, godz. 15:30-17:30

8 zł – 15 zł

Estoński pianista, Mihkel Poll wystąpi w solowym recitalu, w ramach festiwalu Szalone Dni Muzyki. Koncert odbędzie się 27 września, o godzinie 15:30 w Sali Bursztynowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. W programie recitalu artysty znajdą się kompozycję Béli Bartóka, George’a Enescu oraz rodaka Mihkela Polla – Tõnu Kõrvitsa.

Mihkel Poll studiował na Estońskiej Akademii Muzycznej w klasie Ivariego Ilji oraz w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, w klasie Ronana O’Hory. Jest zdobywcą nagród w licznych konkursach, między innymi Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Rina Sala Gallo we Włoszech, Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Tallinie, oraz Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Ferrol w Hiszpanii.

Mihkel Poll odnosi sukcesy na scenach całego świata, zarówno w repertuarze solowym jak i z orkiestrami. Występował między innymi z Estońską i Łotewską Orkiestrą Narodową, Nordic Symphony Orchestra, Orkiestrą Filharmoniczną Magdeburga, Sinfonia of Birmingham, Orkiestrą Kameralną Norbotten, Norwich Philharmonics, pod batutą Neeme Järviego, Arvo Volmera, Micheala Seala, Olariego Eltsa, Anu Tali oraz wielu innych.

Szerokie zainteresowania muzyczne Mihkela Polla rozciągają się od muzyki epoki klasycyzmu po repertuar współczesny, ze specjalnym naciskiem na muzykę przełomu 19. i 20. wieku. W 2014 Mihkel Poll dokonał premierowego wykonania nowego Koncertu fortepianowego Heleny Tulve, która zadedykowała mu swój utwór.

W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta Mihkela Polla, zawierająca utwory Ravela, Szostakowicza, Mosołowa, Ligetiego i Tulve. Mihkel Poll otrzymał Nagrodę Estońskiego Ministerstwa Kultury (2004) oraz Prezydencką Nagrodę Osobowości Kultury (2013).

Występ Mihkela Polla na Szalonych Dniach Muzyki w Warszawie będzie okazją do promocji jego nowego albumu, który ukaże się nakładem wydawnictwa DUX.

Koncert Mihkela Polla odbywa się przy wsparciu Ambasady Estonii w Warszawie.

Szczegóły

Data:
27 września 2015
Czas:
15:30-17:30
Koszt:
8 zł – 15 zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
www.szalonednimuzyki.pl

Miejsce

Sala Bursztynowa Teatru Wielkiego Opery Narodowej
Plac Teatralny 1
Warszawa, 00-950 Polska
+ Google Map