Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic

26 marca 2015, godz. 19:30-21:30

10zł – 30zł

Premiera programu „Rejs Bałtykiem” orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic odbędzie się 26 marca w ramach 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Znakomity zespół zainauguruje też pierwsze w Polsce międzynarodowe warsztaty BYP LAB w Lusławicach.

Powołana do życia i prowadzona przez charyzmatycznego dyrygenta Kristjana Järviego Orkiestra Baltic Sea Youth Philharmonic powraca do Polski, by zadebiutować na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 26 marca na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się polska premiera ich niezwykłego programu „Rejs Bałtykiem”, ukazującego bogaty i różnorodny pejzaż muzyczny krajów basenu Morza Bałtyckiego. Zabrzmią w nim dzieła kompozytorów reprezentujących wszystkie kraje tego regionu: Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę, Litwę, Niemcy i Polskę, a wśród nich m.in. kompozycje cenionych na świecie twórców: Jeana Sibeliusa, Edvarda Griega, Krzysztofa Pendereckiego, ale też młodych kompozytorów współczesnych, jak choćby Gediminasa Gelgotasa z Litwy.

Tuż przed występem na 19. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Kristjan Järvi i Baltic Sea Youth Philharmonic zainaugurują odbywające się w Polsce po raz pierwszy międzynarodowe warsztaty kompozytorskie BYP LAB. Warsztaty poprowadzi Daniel Schnyder, znany kompozytor i wykonawca zarówno muzyki jazzowej, jak i klasycznej. Uczestnicy będą również mogli pracować bezpośrednio z członkami orkiestry, jak też czerpać z cennych wskazówek i doświadczeń jej założyciela oraz dyrektora muzycznego Kristjana Järviego.

Warsztaty odbywać się będą się w dniach 21-26 marca 2015 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Istniejąca od 2008 roku Baltic Sea Youth Philharmonic to nie tylko młodzieżowa orkiestra. To promujący kulturalną i społeczną integrację oraz współpracę projekt na rzecz stworzenia jedności w historycznie podzielonym regionie Morza Bałtyckiego. BYP gromadzi muzyków w wieku od 18 do 30 lat, pochodzących z dziesięciu krajów tego właśnie regionu lub tam studiujących. Zachowując narodowe tradycje, a jednocześnie otwierając się na perspektywę międzynarodową, muzycy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, kreując w ten sposób wyjątkowy wizerunek regionu.

Baltic Sea Youth Philharmonic założona została przez Uznamski Festiwal Muzyczny i Nord Stream AG.

Sprzedaż biletów na ten koncert, jak też pozostałe wydarzenia festiwalowe rozpocznie się 17 lutego.

Szczegóły

Data:
26 marca 2015
Czas:
19:30-21:30
Koszt:
10zł – 30zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Filharmonia Narodowa
Henryka Sienkiewicza 10
Warszawa, 00-001 Polska
+ Google Map
Telefon:
225517111