Home / Aktualności / Taxify – estoński konkurent Ubera na polskich drogach

Taxify – estoński konkurent Ubera na polskich drogach

Od kilku tygodni w Polsce działa Taxify – estoński konkurent Ubera. Podobnie jak u międzynarodowego giganta przejazd zamawia się i opłaca się przez aplikację. W których miastach skorzystamy z usług kierowców zrzeszonych w Taxify? Ile kosztuje przejazd w Taxify?

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Subskrybuj nasz newsletter!
Raz w miesiącu otrzymasz na swoją skrzynkę wiadomość z nowymi artykułami.

Wypróbuj Taxify – użyj kodu, by otrzymać kupon o wartości 10 zł na pierwszy przejazd:

YCE72

Taxify to jeden z największych sukcesów wśród estońskich startupów. Powstał w 2013 roku, szybko zdobył finansowanie i rozwinął się do międzynarodowej firmy. Obecnie działa w kilkunastu krajach na całym świecie (w Republice Czeskiej, Estonii, Finlandii, Gruzja, Łotwa, Litwie, Serbii, Meksyku, Węgrzech, Białorusi, Ukrainie, Holandii, Rumuni, RPA, Kenii). Taxify ma 750 tys. użytkowników w Europie.

Firma weszła do Polski 1 grudnia, a więc działa zaledwie kilka tygodni. Z usług kierowców zrzeszonych w Taxify można skorzystać w Warszawie, ale firma planuje ekspansję do Wrocławia, Krakowa i Lublina.

Aby skorzystać z Taxify wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację (dostępna w wersjach na Androida, iOS, Windows), zainstalować aplikację i podpiąć do niej kartę płatniczą. Aplikacja Taxify działa podobnie jak konkurencja – aby zamówić przejazd wystarczy kliknąć na pinezkę na mapie („Ustaw adres początkowy”) i następnie „Zamów Private”, a po kilku minutach przybędzie kierowca. Po zamówieniu przejazdu otrzymamy informacje – numery i markę pojazdu oraz imię kierowcy. Po zakończonym przejeździe system pobierze naliczoną opłatę.

W aplikacji możemy także zweryfikować koszt przejazdu do wybranego adresu oraz otrzymamy informację o czasie oczekiwania.

Czym różni się Taxify od Ubera? Nieco niższymi opłatami, ale także nieco niższymi prowizjami pobieranymi od kierowców. Opłata minimalna w Taxify to 6 zł, a standardowa opłata początkowa to 3,2 zł, za kilometr 1,00 zł i za minutę 20 groszy.

 

Zdjęcia: Taxify

About Portal Eesti.pl

Portal Eesti.pl
Portal estoński Eesti.pl od 2003 roku dostarcza informacji o Estonii. W naszych zasobach znajduje się obecnie prawie 600 artykułów, aktualności, tekstów informacyjnych, lekcji języka estońskiego, galerii i innych. Nasze treści pokrywają pełne spektrum tematów związanych z Estonią i w mniejszym stopniu z krajami bałtyckimi i nordyckimi.