Home / Blog / Publikacje o Estonii

Publikacje o Estonii

Zacznę od przeprosin i obietnicy poprawy. Winien jestem kilka słów wyjaśnienia, bo przecież minęło dobrych kilka miesięcy od ostatniej notatki. Było oczywiście kilka tematów do poruszenia, ale niestety nie było czasu na zajęcie się tym. Obiecuję, że od dzisiaj regularnie będą pojawiać się nowe wpisy – na początek tego nowego otwarcia co najmniej raz w miesiącu. Z czasem, mam nadzieję, ich liczba będzie rosła i nowe posty będą pojawiały się nawet raz w tygodniu.

Obiecuję również, że blog nie tylko ożyje, ale również zyska nową szatę graficzną w ciągu 1-2 miesięcy. Zapraszam do regularnego odwiedzania.

 

Jednym z powodów mojej blogowej absencji było pisanie artykułów m.in. o Estonii dla kilku serwisów i magazynów. Poniżej lista tych tytułów. Wkrótce postaram się również o ich przedruk na stronach Eesti.pl, więc będzie łatwiej do nich dotrzeć.

1. Dzikie Życie – „Stan i ochrona przyrody Estonii”, „Mój kraj to dom dla dzikiej przyrody” – rozmowa z Keit Pentus, minister środowiska Estonii, „Górnictwo, poradzieckie zanieczyszczenia i wizja ekologicznego kraju” – rozmowa z Silvią Lotman

2. Language Job Guide 2012 (informator serwisu LinguaJob) – „Język estoński – mały język, wielkie możliwości

3. EastBook.eu – „Uczestnictwo Estonii w programie Partnerstwa Wschodniego” oraz tłumaczenia: angielskie – „How Estonia Participates in the Eastern Partnership Programme” i rosyjskie – „Участие Эстонии в программе «Восточного партнерства»”

4. NEW.org.pl (serwis internetowy magazynu Nowa Europa Wschodnia) – „Północnoeuropejska ósemka”

5. Nowa Europa Wschodnia – „Kiedy science fiction staje się życiem”

Wkrótce pojawią się również kolejne, dlatego zapraszam do śledzenia naszego Facebooka, gdzie zwykle komunikuję te dobre nowiny.

 

Innym powodem przerwy były spore zmiany w życiu. Przeprowadziłem się na południe od Tatr, więc również tematy słowackie zajmują mi więcej czasu – zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję życie i przygody na Słowacji.

Ciekawostką jest, że 3 tygodnie temu, podróżując na Kaukaz, znalazłem dogodne połączenie z Wiednia obsługiwane przez EstonianAir. Połączenie oczywiście z przesiadką w Tallinie, więc i w jedną, i w drugą stronę miałem do wykorzystania po 10 godzin w Estonii. Były to wizyty bardzo krótkie, ale też bardzo przyjemne. Niedługo opublikuję materiał z jednego ze spotkań w Tallinie. Miałem też spotkać się ze znajomymi, więc były to dwie bardzo krótkie, ale bardzo przyjemne wizyty.

About Kazimierz Popławski

Twórca i redaktor naczelny portali Eesti.pl i PrzegladBaltycki.pl.