Home / Blog / Estoński smak
Vana Tallinn

Estoński smak

Jaką pamiątkę przywożą turyści z Estonii? Zdecydowana większość odpowie, że Vana Tallinn. Dla niewtajemniczonych powiem, że Vana Tallinn to znany estoński likier, w smaku trochę przypominający rum i cieszący się ogromną popularnością tak wśród Estończyków, jak i obcokrajowców. Od początku lutego wiele się może zmienić bo ten estoński produkt eksportowy dotarł i do Polski. Jedna z firm zajmujących się dystrybucją alkoholi podpisała kontrakt na import tych trunków (oraz szeregu innych) z ich producentem – Liviko.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Subskrybuj nasz newsletter!
Raz w miesiącu otrzymasz na swoją skrzynkę wiadomość z nowymi artykułami.

Pytanie pierwsze – czym teraz możemy zastąpić pamiątkę jaką był Vana Tallinn? Polecam estońskie rzemiosło (od tradycyjnych czapek, swetrów i skarpet po sztukę użytkową, instrumenty i inne dzieła).

Przeczytaj także:  Estoński smak, czyli pamiątki z Estonii

Pytanie drugie – w których sklepach można nabyć Vana Tallinn? Wciąż jestem w trakcie poszukiwań, jak tylko pojawią się pierwsze efekty – poinformuję!

Pytanie trzecie – jak po estońsku wznieść toast? Wystarczy powiedzieć „terviseks!” znaczy to tylec co „na zdrowie!”. Można dodać również „tervi sulle, seks mulle”, co znaczy „zdrowie twoje, seks mój”. Ot i estońska fantazja.

About Kazimierz Popławski

Twórca i redaktor naczelny portali Eesti.pl i PrzegladBaltycki.pl.